Bóle głowy i nasilające się nudności

Od około tygodnia męczy mnie ból głowy. Byłam u Pani doktor ale niestety nie wiedziała od czego to. Ból nasila się wieczorami i wtedy pojawiają się nudności. Głowa najbardziej boli w górnej części oczodołów, skroni a zwłaszcza w dolnej części głowy po lewej stronie gdzie przenosi się na szyje. Od czego to może być i jak się pozbyć tego bólu ?

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta.
Na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie być może postawić wróżka lub jasnowidz.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd... Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.