Bóle i cierpnięcie policzka, mięśnia przy uchu do brody

Dzień dobry.Od około dwóch miesięcy cierpie, boli mnie policzek, cały mięsień przy uchu do brody. Nie są to bóle napadowe, ale stałe.Leki przeciwbólowe nie pomagaja. Lekarz mówi że mięsień ten jest przykurczony. Ból ten się wyzwolił pod wpływem dotyku, wczesniej miałam problem z okiem, długo szukałam pomocy i nikt nie wiedział co sie dzieje. Kiedyś dotknęłam twarzy koło ucha i wyzwolił się ten nieprzyjemny ból, a oko automatycznie przeszło, co to jest. Dziękuje i pozdrawiam.

Witam.może mieć Pani zapalenie dolnej gałęzi nerwu V czaszkowego lub podrażnienie n.VII. polecam wizytę u neurologa. Leczenie polega na lekach pzapalnych i witamin z grupy B. Pozdrawiam serdecznie