Bóle po ekstrakcji ósemki w ciąży

ile utrzymuje sie ból po wyrwaniu 8-semki dolnej. miałam ja wyrwaną w piatek a dzis jest wtorek. sama okolica wyrwania nie boli tylko gdy dotykam. ogólnie boli skron ucho i kosc szczeki pod uchem. najgorzej jest w przypadku skroni bo uczucie jest jak ktos by mi wiercił dziure w głowie jedyną ulge przynosi załozenie szyny relaksacyjnej. lekarze nie wiedza co to jest dlatego miałam wyrwaną 8-semke kazdy wysyłą mnie od jednego do drugiego. nawet tabletek nie moge wziąsc bo niestety w ciązy jestem

Jeżeli to pierwrsze to konieczny jest antybiotyk i ponowne wyczyszczenie zębodołu ( w ciąży mogą być antybiotyki z grupy penicylin o ile powyżej 3 miesiąca) , jeżeli to drugie to powinno po czasie minąć.