Co. może znaczyć silny ból z prawej strony po usunięciu zęba?

Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie.Okolo rok temu mialam usuniety zab dolna lewa 6stka.Usuniecie zeba trwalo ok godziny.Podczas usowania poczulam silny bol prawej strony szczeki gdyz stomatolog naciskal na dolna szczeke.Na drugi dzien mialam obrzek prawego policzka I silne uczucia miazdzenia policzka.Po kilku dniach obrzek ustapil ale bol nadal byl .Stomatolog wykonal po 2 miesiacach od usuniecia zeba zdjecie panoramiczne.Zdjecie nic nie wykazalo a bol nadal jest chociaz mniejszy .Stomatolog stwierdzil ze to naciagniecie miesni podczas usowania zeba I to ma prawo bolec.Martwie sie ze ten bol tak dlugo trwa.

Ciężko powiedzieć bez dokładnego badania , ból może mieć kilka przyczyn , począwszy od bólu sąsiedniego zęba , poprzez uraz stawu skroniowo-żuchwowego skończywszy na urazie nerwu zębodołowego dolnego ,potrzebna konsultacja u lekarza dentysty.