Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy na tym rezonansie będą widoczne także stawy skroniowo-żuchwowe?

Od pewnego czasu mam lewostronny ból głowy, który występuje ciągle (już kilka miesięcy). Okolice łuku brwiowego, oko, nos, policzek, koło ucha oraz szyja. Ból jest tępy, czuję ucisk i spięte mięśnie. Pojawił się po usunięciu ósemki. Stomatolog stwierdził, że wszystko z zębami w porządku. Laryngolog potwierdził zdrowe zatoki. Neurolog podejrzewa neuralgię nerwu trójdzielnego i właśnie od niego dostałam skierowanie na rezonans głowy. Chciałam się dowiedzieć czy na tym rezonansie będą widoczne także stawy skroniowo-żuchwowe? Jakiego rodzaju badaniem mogę wykluczyć ból od stawu? I czy te objawy mogą sugerować inną chorobę?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dlaczego prawe ucho jest lepsze?

Koniecznie należy zaznaczyć na skierowaniu na MRI GŁOWY! aby też ocenić stawy skroniowo-żuchwowe", ale może to być potraktowane jak dodatkowe badanie MRI... Jak zęby i zgryz??
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna; ortodontyczna; ocena wszystkich objawów, wywiad chorobowy, rodzaj pracy, obciążenia chorobowe etc; Istotna ocena sprawności, siły i czucia w kończynach, nastroju, wyników badań. OPIS MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ!
pozdrawiam i zapraszam z wynikami..

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0

Rezonans jest bardzo istotnym i dokładnym badaniem diagnostycznym,które może pomóc ustalić przyczynę Pani dolegliwości.Jeżeli problem tkwi w SSŻ będzie to widoczne.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy