Bóle i drętwienie ręki oraz wynik badania kręgosłupa

ból i drętwienie reki.Dehydratacja krążków mk z obniżeniem ich wysokości krążka mk C5/C6 i prawego C3/C4,przewężają przyległe do nich kanały nerwów rdzeniowych Na poziomie C3/C4 -szerokopdstawna,przyśrodkowa-pawoboczna wypuklina krążka mk wraz ze zmianami zwyrodniowymi w prawych :staWACH UNCO-WERBALNYMI ORAZ MIĘDZYKRĘGOWYMI , POWODUJE ZNACZNE ZWĘŻENIE ZACHYŁKA BOCZNEGO I KANAŁU NERWU RDZENIOWEGO Z MODELOWANIEM PRZEBIEGAJĄCYCH W NICH STRUKTURY NERWOWYCH. nA POZIOMIE c5/c6-TYLNO BOCZNE UWYPUKLEN

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że może mieć Pani silne dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia kończyn górnych zwiazane z uciskiem na nerwy rdzeniowe. Dalsze postępowanie (rehabilitacja, leczenie operacyjne) zależne jest od nasilenia objawów i ich korelacji z badaniem przedmiotowym. Konieczny kontakt z ortopedą/neurologiem/eurochirurgiem, którzy po badaniu zaproponują najwłąściwszą opcję leczniczą. W kwestii walki z bólem warto udać się do poradni leczenia bólu przewlekłego.