Bóle i zawroty głowy, nudności, omdlenia: jakie mogą być przyczyny takich objawów?

Witam, od około 4 tygodni mam bardzo mocne zawroty głowy, omdlenia, bóle głowy, bardzo duży apetyt. Chce mi się ciągle pić, jestem senna i ciągle zmęczona.Dodatkowo od czasu do czasu mam mdłości oraz przytyłam. Okres mam regularny, a niedawno robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Prosiłabym o jakąś poradę. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W Pani przypadku wskazane byłoby na początek wykonanie podstawowych badań krwi i moczu: morfologia, poziom glukozy, elektrolity, TSH, badanie ogólne moczu, w celu wykluczenia choroby tarczycy, nieprawidłowego poziomu glukozy, infekcji w układzie moczowym, czy niedokrwistości. Kolejno należy wykluczyć przyczyny laryngologiczne i neurologiczne. Wizyta u ginekologa również nie zaszkodzi.
Proszę jednak nie diagnozować i nie leczyć się na własną rękę. Lekarz rodzinny na pewno zleci odpowiednie badania i dalej pokieruje diagnostyką. Bardzo ważne jest bowiem znalezienie przyczyny Pani dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie!