Bóle jednej piersi po owulacji
Witam.Mam 25 lat, od jakichs 3 miesiecy zawsze po owulacji az domiesiaczki pobolewa mnie jedna piers, jest to ból przy dotyku w jednym miejscu w lewej piersi, byłam u ginekologa, byłam na usg piersi, robiłam badania zadnych zmian i nieprawidłowosci nie stwierdzono wszystko w najlepszym porzadku.... czy to moze miec zwiazek tylko z cyklem miesiąckzowym?? idlategoboli jedna tylko piers nie dwie? co mam zazywac aby złagodzic ten ból?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
66 poziom zaufania
Witam. Opisywane przez Panią objawy wskazują na występowanie mastalgii - bolesności piersi. Występowanie bólu spowodowane jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi w czasie cyklu miesiączkowego. Złagodzenie dolegliwości może przynieść stosowanie odpowiedniej diety: korzystny wpływ mają witaminy A, E i witaminy grupy B. Do produktów bogatych w te witaminy należą marchew, pomidory, nabiał, orzechy, zielone warzywa, kasze. Warto również ograniczyć picie napojów zawierających kofeinę i teofilinę (kawa, herbata, cola, napoje energetyczne) oraz spożywanie produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać, zalecam ponowną konsultację u lekarza ginekologa. W celu zmniejszenia bólu wskazane może być wówczas zastosowanie środków farmakologicznych. Pozdrawiam.