Bóle jednej piersi po owulacji

Witam.Mam 25 lat, od jakichs 3 miesiecy zawsze po owulacji az domiesiaczki pobolewa mnie jedna piers, jest to ból przy dotyku w jednym miejscu w lewej piersi, byłam u ginekologa, byłam na usg piersi, robiłam badania zadnych zmian i nieprawidłowosci nie stwierdzono wszystko w najlepszym porzadku.... czy to moze miec zwiazek tylko z cyklem miesiąckzowym?? idlategoboli jedna tylko piers nie dwie? co mam zazywac aby złagodzic ten ból?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Panią objawy wskazują na występowanie mastalgii - bolesności piersi. Występowanie bólu spowodowane jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi w czasie cyklu miesiączkowego. Złagodzenie dolegliwości może przynieść stosowanie odpowiedniej diety: korzystny wpływ mają witaminy A, E i witaminy grupy B. Do produktów bogatych w te witaminy należą marchew, pomidory, nabiał, orzechy, zielone warzywa, kasze. Warto również ograniczyć picie napojów zawierających kofeinę i teofilinę (kawa, herbata, cola, napoje energetyczne) oraz spożywanie produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać, zalecam ponowną konsultację u lekarza ginekologa. W celu zmniejszenia bólu wskazane może być wówczas zastosowanie środków farmakologicznych. Pozdrawiam.