Bóle krzyżowe w 7 tygodniu ciąży

witam . bardzo proszę o odpowiedź. Jestem w 7 tygodniu ciąży. od dwóch dni męczą mnie bóle krzyżowe. Czy jest to normalny objaw tak wczesnej ciaży? wiem ,że bóle takie dokuczają w późniejszym okresie ale czy teraz mogą oznaczać ,że dzieje sie coś niepokojącego ? jaka może być ich przyczyna ?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to typowy objaw wczesnej ciąży, jednak bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie powiedzieć co jest jego powodem. Podczas ciąży na skutek zmian hormonalnych stawy krzyżowe często ulegają rozluźnieniu aby ułatwić poród (przyczyna hormonalne), jednak zwykle odczuwalne jest to w drugiej połowie ciąży.

Lek. Katarzyna Szymczak

Aby postawić diagnozę i zaordynować odpowiednie leczenie konieczne jest badanie lekarskie. Czy wczesniej miała Pani problemy z kręgosłupem? skrzywienie? nadwaga?
Pozdrawiam