Bóle w dolnej części pleców w 15. tygodniu ciąży

Jestem obecnie w 15. tygodniu ciąży i od ok. tygodnia bardzo dokuczają mi bóle w dolnej części pleców. Bóle te pojawiają się u mnie już od początku ciąży, ale dotąd były rzadkie, teraz praktycznie codziennie. Dodam, że jestem szczupłą osobą, od pocz. ciąży przytyłam 1 kg, choć brzuch stał się już widocznie zaokrąglony, a wcześniej nie był. Z czego mogą wynikać te bóle? Czy powinnam się nimi martwić?

Aleksander Ropielewski

Zwykle są to bóle wynikajace ze zmian fizjologicznych w organizmie ciężarnej, które nie budza niepokoju. Niestety nie ma metod aby w pełni wyeliminować te dolegliwości.

Dzień dobry,

Opisywane przez Panią bóle w czasie ciąży są normalne.
Proszę spróbować kinesiotapingu- tzw. metody plastrowania ciała. Oklejenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego odciążając mięśnie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy. Plastry trzymają się 3-5 dni i są całkowicie bezpieczne.

Pozdrawiam