Bóle lewej piersi i lewych węzłów pachowych = rak?

Witam, mam 19 lat, w czerwcu tego roku miałam wykonywane badanie usg gruczołu sutkowego i dołu pachowego po lewej stronie pod kątem mastitis. Zostałam na nie skierowana przez ginekologa, do którego poszłam, bo wyczuwałam w lewej piersi twardy guzek, miałam też bóle tej piersi, które mogę opisać jako "wewnątrzpiersiowe", były one niezależne od cyklu miesiączkowego. USG nie wykazało zmian zapalnych ani w piersi, ani w dole pachowym, jednak bóle pojawiały się co jakiś czas. Od zeszłego tygodnia boli mnie nie tylko pierś, ale i pacha po lewej stronie, węzły są powiększone, na piersi od dawna były pomarańczowe "rozstępy", sieć żylna powiększona, a sama pierś rozmiar większa niż prawa (odkąd pamiętam lewą pierś miałam zawsze większą). Czy to możliwe, że usg mogło nie wykryć niczego przy takich symptomach? W poniedziałek wybieram się do poradni leczenia chorób sutka, mam już skierowanie od wczoraj... Mam tylko pytanie, czy te objawy odpowiadają jakiemuś innemu schorzeniu prócz raka piersi i czy rak mógłby się ujawnić po tylu latach? Czy nie jest to za młody wiek jak na nowotwór? Boję się, że stadium może być zaawansowane, proszę o opinię... Czy mógłby mi ktoś polecić dobrą poradnię leczenia chorób sutka w Warszawie, prócz tej na Górczewskiej 89, nie wiem gdzie powinnam się zgłosić? Czy ktoś wie, jak wygląda przyjęcie, czy długo się czeka na badania w takiej poradni? Pozdrawiam, bardzo proszę o szybką odpowiedź!

Witam serdecznie,

Być może doszło u Pani do zapalenia piersi. Zazwyczaj występuje ono u kobiet, które karmią piersią, ale może zdarzyć się także w innych sytuacjach. Przede wszystkim przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne - najczęściej zbyt wysoki poziom prolaktyny. Wysoki poziom prolaktyny wiąże się przeważnie z występowaniem wycieku z piersi, ale niekoniecznie.

Myślę, że najbardziej wiarygodne będzie wykonanie USG w obliczu aktualnych dolegliwości. Podczas poprzedniego USG, choć być może były już jakieś zaburzenia hormonalne powodujące bolesność piersi, badanie mogło nie uwidocznić patologii. Szkoda natomiast, że nie dostała Pani skierowania na badania hormonalne, bo od tego należałoby zacząć.

Jest Pani osobą młodą, dlatego też na początku przytoczyłam najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości. Oczywiście, zdarza się, że za podobne objawy odpowiedzialny jest zapalny rak piersi.

Co do adresów poradni, proponuję wrzucić hasło "poradnie chorób sutka, warszawa" w wyszukiwarkę, co przed chwilą uczyniłam - wyświetla się sporo adresów.

Pozdrawiam serdecznie