Bóle łydek jako objawy zatorowości żylnej

Witam. Mój mąż jest od 8 lat kierowcą ciężarówki, dużo godzin dziennie jeździ, ma 34 lata. Od dłuższego czasu skarży się na bóle łydek,innych objawów nie ma. Czy to mogą być objawy zatorowości żylnej. Jakie badania należało by wykonać żeby to zdiagnozować?

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do internisty.