Bóle miesiączkowe a stres

Od 6 miesiecy podczas miesiaczki bardzo boli mnie podbrzusze. Bol jest tak silny, ze nie mam nawet sily chodzic. Raz na jakis czas miesiaczka jest bardzo skapa. w polowie dnia ustaje, na drugi dzien znow sie pojawia. Od roku lecze sie na niedoczynnosc tarczycy. Czy leki moga byc przyczyna?? Dodam ze planuje zajsc w ciaze. Czy powodem moze byc tez stres i chec zajscia w ciaze??

Witaj !
To co opisujesz to zaburzenia miesiączkowe , mogą być związane z chorobami tarczycy , ale należałoby skonsultować to z ginekologiem i internistą , aby wykluczyć inne przyczyny, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Nic nie piszesz o lekach , więc nie mogę Ci na to odpowiedzieć, zobacz ulotkę tych leków ! Radze też udać się do psychologa- SEKSUOLOGA po poradę dotyczącą twojego podejścia do tematu ciąża a stres związany z nią. Pozdrawiam