Wydłużone miesiączki, zawroty głowy i zaburzenia pola widzenia a gruczolak prolaktynowy

Witam, moje pytanie dotyczy gruczolaka prolaktynowego. Od kilku lat lecze sie na niedoczynnosc tarczycy. Od pewnego czasu zaczely wydluzac mi sie miesiaczki, miewam zawroty glowy zwlaszcza w stresie i zaburzenia pola widzenia jakby obraz 3D. Do tego ciagle pojawiaja mi sie wypryski chociaz nie mialam nigdy z tym problemu oraz owlosienie w nietypowych miejscach. Miesiaczka ostatnia pojawila sie po 60 dniach poprzednia podobnie a teraz zaniknela chyba na dobre. Czy to moze byc gruczolak?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyną opisanych zaburzeń teoretycznie może być hiperprolaktynemia. Teoretycznie może być to także wynik gruczolaka. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty endokrynologa.