Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia pola widzenia a migrena

Witam. Od jakiegoś czasu mam wyraźne zaburzenia pola widzenia, są one symetryczne w obu oczach, ale tylko przy zamknięciu jednego oka są one widoczne. Konsultacja okulisty nic nie wykazala, dowiedziałęm się tylko, ze mam zagłebione tarcze nerwu wzrokowego, także przesunięte. Czasami również pojawia mi się czarna plama, ale tylko w jednym oku, która po chwili znika. Choruję także na migrenę, ale te objawy mam czały czas. Proszę o odpowiedz.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Prof. dr hab. n. med. JĂłzef KaĹuĹźny
Prof. dr hab. n. med. JĂłzef KaĹuĹźny Okulista

Dzień dobry, zaburzenia w polu widzenia oraz zmieniony wygląd tarczy nerwu wzrokowego wymagają dalszej diagnostyki w kierunku jaskry lub chorób układu nerwowego. Znikające ubytki pola widzenia mogą świadczyć o zaburzeniach naczyniowych i również wymagają diagnostyki. Proponuję dalszą konsultację okulisty i neurologa. Pozdrawiam Józef Kałużny

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy