Obwodowy ubytek pola widzenia w lewym oku

Dzien dobry, stwierdzono u mnie obwodowy ubytek pola widzenia w lewym oku, w pospiechu nie dopytalam lekaarza czy jest to zmiana niebezpieczna poglebiajaca sie czy naalezy sie tym martwic.. Nie zauwazylaam u siebie niepokojaacych objawow dotyczacych zmian w polu widzenia. Jedyne zalecenie jakie dostalam od lekarza to kontrola za 3 mc . Czy taka zmiana moze oznaaaczac cos niepokojącego? Moze nalezy to skonsultowac z np neurologiem?Dziekuje za odpowiedz

Witam. Jeżeli okulista nie mówił o neurologu, to nie szaleć.znaczy że ubytek nie był istotny ani charakterystyczny dla jakiejś choroby. Kontrola za 3 m-ce ma wykazać czy narasta mroczek. Tylko jeżeli ma Pani jakieś dolegliwości podejrzane to idziemy do neurologa, lub jeżeli jest Pani po urazie głowy. Pozdrawiam