Nagłe zaburzenia widzenia i procesów myślowych

Miałem dzisiaj dziwne zdarzenie które przytrafiło mi się pierwszy raz. Zacząłem zle widzieć, tzn: nieostro, miałem zaburzenia perspektywy i jakby zawężenie pola widzenia (np w panelu windy posiadającym 10 przycisków ja widziałem tylko dwa nie widziałem co piszę tylko z lewej strony napisany tekst). Jak objawy zaczęły ustępować miałem problemy z prawidłowym odczytaniem tekstu, nie mogłem liter złożyć w sensowny wyraz. Jeżdżę dużo na rowerze sporo schudłem, czy to może mieć wpływ? Martwię się tym.

Tak. Problem jest neurologiczny, bardzo dobrze Pan opisał objawy mroczka w polu widzenia, mógł to być epizod niedokrwienny, skoro przeminął, ale wskazane jest badanie morfologii z leukocytozą, cukier, cholesterol,RR na ręce, przepatrzenie nóg czy nie ma żyły bolącej czyli badania podstawowe z półki lekarza rodzinnego, a potem ewentualnie dno oka u okulisty/nerwy wzrokowe/ i na końcu neurolog,jeżeli to by się powtórzyło. POzdrawiam