Jak leczyć zaburzenia widzenia u 29-latka?

Witam. Nie jest to coś co mi przeszkadza w życiu ale mam problem z widzeniem jaskrawej pomarańczowej barwy, przypomina to patrzenie na coś bardzo jasnego, oczy mnie bolą, gdy staram się odczytać tekst napisany w tej barwie. Czy jest to coś co powinno się leczyć?

Witam. Można w Poznaniu na Klinice Okulistyczne oznaczyć testem Hue 100 czy jest to problem z widzenie barwnym cz y nadwrażliwość na pomarańczowy. Ewentualnie nie Zawadzki się zbadać okulistycznie. Pozdrawiam serdecznie