Zaburzenia widzenia podczas czytania

Pytanie do okulisty : Czego objawem może być następujące zjawisko : Kiedy czytam przez jakiś czas i oderwe wzrok od kartki widzę wszystko przez pryzmat pasków (ślad po linijkach tekstu) widzę te paski około 15sekund. Kiedyś tego nie widziałam, trwa to około pół roku. Dodatkowo na jasnych powierzchniach widzę pulsujace kółka. Czy to może mieć związek z nerwicą? Pytałam już psychologa, dlatego zależy mi teraz na opinii okulisty :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. By postawić konkretną diagnozę zdecydowanie powinna wybrać się Pani na pełne badanie okulistyczne. Niestety nie ma bowiem takiej możliwości, by przeprowadzić je w ramach porady internetowej.