Widzenie pasków po czytaniu

Witam.Mam pytanie do okulisty. Kiedy czytam jakiś czas i oderwe wzrok od kartki, widzę jeszcze jakieś 15s paski (ślad po linijkach tekstu). Mam już umówiona wizytę u okulisty ale chciałabym wiedzieć czy to może świadczyć o utracie wzroku? Jakiś czas temu miałam nerwicę, może to efekt uboczny? Mam również szumy w uszach od tamtej pory.

Witam serdecznie

Objawy , które Pani opisuje mogą świadczyć zarówno o nerwicy jak i trudnościach okulistycznych, dlatego ważne by skonsultować to z okulistą , zrobić badania, a gdy on wykluczy podłoże chorobowe, warto podjąć psychoterapię która pomoże uporać się z objawami , przepracować ważne dla Pani rzeczy.
Pozdrawiam -Anna Ręklewska psychoterapeuta