Męty w ciele szklistym i rozmazywanie się obrazu

Witam.Mam problemy ze wzrokiem,pół roku temu przeżyłam traumatyczne wydarzenie i to wywołało nerwice. Zaobserwałam mety w ciele szklistym,ale jakieś dwa miesiące temu inne objawy. Kiedy patrzę na gładką,jasną powierzchnię widzę pulsujace punkty, które docelowo zmieniają sie w pulsujaca mozaikę.Widzę równiez,że "mruga"cały obraz,a dodatkowo kiedy czytam i oderwe wzrok od kartki, to np na ścianie, przez około 15s widzę paski(linijki tekstu).Sporo schudlam.Czy to utrata wzroku?Czy efekt nerwicy?

Witam.
Taka sytuacja może wystąpić w przypadku silnego stresu i są to prawdopodobnie męty w ciele szklistym. Nie jest to utrata wzroku , jednak stan taki powoduje dyskomfort przy patrzeniu.
Powodzenia

To co Pani obserwuje np. na ścianie to powidok. Związane jest to z budową ludzkiej siatkówki i jest normalne.Męty w ciele szklistym są bardzo denerwujące, ale trzeba patrzeć jakby poza nie, do przodu. wpatrywanie się we własne męty może wywołać zawroty głowy,dyskomfort w 'głowie'. Schudnięcie 8-10 kg w przeciągu 2-3 m-cy może wskazywać na nadczynność tarczycy.Konieczna konsultacja w swojego lekarza. i badanie TSH.