Męty w ciele szklistym

Witam. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest skuteczny sposób na pozbycie męt w ciele szklistym. One potrafią mnie rozpraszać. Widzę je tylko, gdy patrzę na coś jasnego. Czy latające kropki też są spowodowane mętami gdy patrzę w jedno miejsce, czy to krwinki latają?

Witam.
Niestety nie ma skutecznego sposobu na całkowite pozbycie się męt w ciele szklistym. Oczywiście zawsze są one widoczne na jasnym tle.
Pozdrawiam