Czy przy lekkim astygmatyźmie można nosić zwykłe szkła do czytania?

Witam, czy przy lekkim astygmatyźmie można nosić zwykłe szkła do czytania? Pierwsze okulary takie miałam. Teraz okulista (inny lekarz) zapisał mi szkła cylindryczne. W tych szkłach "dziwnie" widzę np. kartka z tekstem rozszerza się ku górze a litery wydaja się większe i wydłużone. Czy mogę powrócić do zwykłych szkieł bez szkody dla wzroku? Czy może przy astygmatyźmie szkła cylindryczne są konieczne? Mam 51 lat Pozdrawiam Lidia

Lek. Tomasz Budlewski

raczej tak. być może są zbyt mocne. proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty.