Stwardnienie rozsiane i pogorszenie widzenia

Witam. W 2013r. stwierdzono u mnie stwardnienie rozsianie po częściowej utracie wzroku, wzrok od tamtego czasu się polepszył ale tylko sprawdzając za pomocą pole widzenia natomiast lekki daltonizm, brak ostrości, takie problemy pozostały do teraz chodziłem na kontrole do okulistki i stwierdziła że mam bladą tarcze i dostałem zaświadczenie z którym miałem się udać o neurologa natomiast neurolog powiedziała że to przypadkowe znalezisko, ja chce wiedzieć czy można w jakiś sposób odzyskać wzrok ??

Witam.jeżeli jest uszkodzony nerw wzrokowy co Pan miał badane na polu widzenia to nie da się tego poprawić. Natomiast kontrole są wskazane u okulisty neurologa oraz RMN mózgu. Pozdrawiam serdecznie

Zbledniecie taraczy nerwu wzrokowego ( zwłaszcza od strony skroniowej) występuje w SM. Kiedyś był to jeden objawów, które były istotne podczas diagnostyki w kierunku SM.