Problemy ze wzrokiem i drętwienie rąk a stwardnienie rozsiane

Dobry wieczór.Mam problemyz widzenie(mgliste widzeniejest tak cały czas.okulista powiedział, ze nie ma się do czego przyczepić-mała nadwzroczność,jeden z nerwów wzr blady, widzę różnie ten sam kolor i mam bardzo napiętą gałkę oczną.Skierował mnie na OCT, pole widzenia - kinetyczne i na 1 miejscu do neurologa.czy bladość nerwu i różna intensywność widzenia kolorów może wskazywać na SM.Parę miesięcy temu przez kilka tygodni drętwialy mi i sztywniały dłonie, szczególnie palce.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości wymagają wykluczenia SM przez neurologa i rzeczywiście okulista postąpił prawidłowo, kierując do innego specjalisty.