Bolesne i obfite miesiączki u 16-latki

Witam, Moja 16 letnia córka ma bardzo bolesne miesiaczki, pierwszy dzień miesiaczki jest dla niej tak bolesny że dosłownie wyje z bólu, nie pomagaja leki rozkurczowe ani przeciw-bólowe, miesiaczka w zasadzie są regularne co 26-28 dni dość obfite chociaz ostatnio zauwazyła że czym mocniej ją boli tym mniej obfite sa miesiaczki, do tego bez wyraznej przyczyny ( cały czas trzyma prawidłową wagę ciała) pojawiaja się jej rozstępy, wypadaja włosy, zjada zęby ( nosi aparat na noc) często jest zmeczona

Lek. Tomasz Budlewski

Sam opis nie za bardzo może przyczynić się do postawienia jakiegokolwiek rozpoznania. W takich dolegliwościach konieczna jest wizyta u ginekologa. Na podstawie badania, być może wykonania dodatkowych badań będzie możliwe określenie przyczyn dolegliwości córki.