Bolesne miesiączkowanie ze skrzepami krwi i trądzik u 22-latki

Witam, Mam problem z miesiaczka jako tako jest w miarę regularna ale bardzo bolesna. Niestety pierwszy raz bardzo obfita występują też ogromnej ilości skrzepy. Nigdy nie miałam aż tak obfitej miesiaczki zaburza mi to normalne funkcjonowanie. Dodam że od kilku miesięcy zmagam się z pryszczami mam 22 lat a opryszczka jest jak w wieku dojrzewania . Co może być przyczyną tych objawów ? Pozdrawiam, Edyta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną bolesnych miesiączek mogą być wahania poziomu hormonów. Inną przyczyną może być endometrioza. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.