Bóle mięśni i stawów od 3 lat

Witam, od 3 lat cierpię na bóle miśni i stawów tzn. bolą mnie mięśnie pleców i całych ramion aż promieniuje do łokci po wysiłku nawet minimalnym i także bolą stawy rąk czyli jak np. szyję albo robię coś precyzyjnego to dosłownie odczówam piekotę w całych dłoniach, i to samo mam w stopach gdy wchodze po schodach to pieką.Niewiem co robić reumatolog wykonała wszystkie badania i nie ma nic, cieśń nadgarstka wykluczony czy to może być od kregosłupa czy problem z żyłami ? jedynie poziom D3 niski

Lek. Tomasz Budlewski

Skoro wstępnie wykluczono choroby reumatologiczne, radziłbym jeszcze wizytę u neurologa, być może konieczne będzie badanie EMG (badanie to ocenia funkcję mięśni i nerwów.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

objawy wskazują na patologie w obrębie kręgosłupa. Badania obrazowe mogą nie wykazywać w takim przypadku zmian. Proszę spróbować uprawiać jakiś sport np pływanie, bieganie.

Pozdrawiam.