Bóle mięśni przy naciąganiu ud i łydek

Witam Od wielu lat mam ( mam 54 lata ) kłopot z naciąganiem mięśni ud lub łydek w czasie biegu. Dodam że bardzo się pocę a w przeszłości musiałem zrezygnować z uprawiania sportu bo naderwałem mięsień uda . Dodam że branie jednej tabletki dziennie magnezu nie pomaga mi . Staram się regularnie biegać ale juz po 20 - 30 minutach biegu zaczynają mi dokuczać bule w mięśniach i muszę przerwać bieg. Czy możecie mi pomóc?

Witam. W tej sytuacji proponowałabym przede wszystkim wykonać podstawowe badania krwi - morfologię, poziom elektrolitów (Na, K, Ca, Mg) oraz ocenić funkcję tarczycy (TSH).