Gdzie dokładnie powinno boleć zerwanie mięśnia brzuchatego łydki?

Jak bardzo i gdzie dokładnie powinno boleć zerwanie mięśnia brzuchatego łydki? Ostatnio czuje dosyć dokuczliwy ból ale tylko podczas chodzenia... mam wrażenie jakby ścięgno w nodze było przykrótkie. Jeśli noga jest w bezruchu zgięta albo wyprostowana bólu nie ma, natomiast pojawia się on gdy np. unoszę palce u góry. Czy to może być naderwanie, czy tylko nadwyrężenie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ból zależy od stopnia i miejsca naderwania, przede wszystkim zlokalizowany jest on w okolicach łydki i nasila się podczas stawania na palcach. Całkowite zerwanie ścięgna lub przerwanie mięśnia wiążę się najczęściej ze znacznym ograniczeniem ruchomości. Bez możliwości wykonania badania ortopedycznego nie można napisać nic więcej, dlatego kontakt z ortopedą jest wskazany.