Ból mięśnia łydki

Witam Mam problem z mięśniem łydki jest ciągle napięty oraz podczas próby prostowania lub zginania nogi czuje ostry ból wewnątrz łydki poniżej kolana. Wcześniej pojawiały mi się te dolegliwości ale przechodziły wydaje mi się ze było to związane z kolanem gdyż pojawiał mi się podczas chodzenia ból przedniej części kolana który następnie przechodził w wyżej opisany.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Ból łydki może być związany ze zmianami w obrębie stawu kolanowego (uszkodzenie więzadeł, łękotek), zapaleniem przyczepów ścięgien mięśni lub innymi jednostkami chorobowymi. Konieczne w tym przypadku jest wykonanie rtg stawu kolanowego i bezpośrednia ocena ortopedyczna.