Bóle mięśnia sercowego u 19-latki

Witam,mam 19 lat i od pewnego czasu doskwiera mi ból mięśnia sercowego.Czuje jakby ciepło w tej okolicy,ukłucia i wydaje mi się,że trudniej mi sie oddycha.Nie wiem czy mam w tej sytuacji jechać na świąteczną służbę zdrowia czy poczekać i pokazać się u lekarza.Rozmawialam o tym z lekarzem,ale otrzymałam odpowiedz,ze to może być zapalenie mięśnia sercowego i,że możemy to od razu wykluczyć,bo to bardzo rzadkie.Co powinnam zrobić i z czego może to wynikać?
Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.