Bóle nabrzmiałych piersi w 17. dniu cyklu

Witam serdecznie. Dziś mam 17 dnień cyklu i bardzo bolą mnie piesi mam powiększone, nabrzmiałe w ogóle czyje się jak przed miesiączką. Okres miałam od 19 do 23 maja. W dniach 14,15,16, 28 współżyłam. Wykonywałam test ciążowy wyszedł negatywnie. Czym może być spowodowany ten ból? Miałam w marcu wykonywania badania hormonalne wyszły prawidłowe. Miesiączki też mam regularne co 28 dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być związane z owulacją. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak objawy będą się utrzymywać i nie ustąpią po miesiączce, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.