Bóle nadgarstka podczas leczenia RZS

Od 4 miesiecy lecze sie na RZS,,W tym czasie bralam juz Metryped (jeden miesiac).Nastepne 2 miesiace Methotrexat Ebewe.codziennie biore tabletki przeciwbolowe,,W dalszym ciagu bola mnie bardzo nadgarstki i ramiona.Prosze o rade,co robic.

Witam.

Oprócz leków proponuję Pani krioterapię (w przychodni albo domową - w postaci okładów żelowych do kupienia w aptece: można je ogrzewać albo chłodzić w zamrażarce, w zależności od potrzeby). Chłodzenie stawów na pewno przyniesie im ulgę. Sugeruję tu czas chłodzenia: 5 razy dziennie po 2-3 minuty.

Poza tym warto choć odrobinę (jeśli nie jest to stan ostry) ćwiczyć całe ręce w zakresach niebolesnych - nawet na leżąco. Zapobiegnie to szybkiemu zmniejszaniu zakresu ruchu w stawach, które pojawia się przy RZS. O ćwiczenia dokładnie może pani wypytać miejscowego fizjoterapeutę.

Pozdrawiam
Maja