Bóle nerwicowe i kłucie w sercu

Witam, przebywam obecnie w Azji i nie mam się do kogo zwrócić z zapytaniem. Pracuję tutaj od jakiegoś czasu dużo się przemieszczając i miejsce, w którym obecnie jestem nie posiada porządnej kliniki. Kilka dni temu odczuwalnie zaczęło kłuć mnie serce, głównie przy wdechu. Miałem już kiedyś bóle nerwicowe (palący mostek) i czuję, że to nie to samo. Jednocześnie czuję osłabienie organizmu i chwilową niechęć do pracy. Nie bardzo wiem jak to wszystko zdiagnozować. Z pozdrowieniami.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Bóle w klatce piersiowej mogą być wywołane wieloma przyczynami m.in. schorzenia układu sercowo-naczyniowego (choroba niedokrwienna, zapalenie mięśnia sercowego), schorzenia układu oddechowego, refluks żołądkowo-przełykowy, stres. Ze względu na obecne Pana miejsce zamieszkania warto również zwrócić uwagę na możliwość zarażenia się chorobami zakaźnymi. Proszę udać się do lekarza, gdyż nie jest możliwe ustalenie przyczyny Pana dolegliwości bez przeprowadzenia badania. Pozdrawiam.