Ból w klatce piersiowej podczas wdechu

Witam, proszę o poradę w sprawie problemu z oddychaniem. Odczuwam ból w klatce piersiowej podczas wdechu, który ustępuje podczas wydechu. Ponadto mam pewne trudności z przełykaniem, to znaczy mam wrażenie ścisku w gardle. W dodatku odczuwam ból w szyi w okolicach karku. Dodam, że jestem osobą sporadycznie palącą, w wieku 19 lat.

Witam! Opisane objawy mogą wiązać się ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, klatki piersiowej, nerwobólami czy zaburzeniami o charakterze lękowym. Proszę zgłosić się do lekarza POZ który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.