Promieniujący ból w klatce piersiowej

Witam Serdecznie. Wczoraj po przebudzeniu zacząłem odczuwać ból po lewej stronie klatki piersiowej, który promieniuje w okolice serca - ból jest kujący, przeszywający. Nasila się podczas chodzenia dodatkowo utrudnia oddychanie i potrafi promieniować nawet w okolice szyi i lewego ucha. Dodatkowo mam uczucie "globusa" w gardle, co utrudnia oddychanie. Miałem robione EKG, oraz odsłuch płuc i nacisk na żołądek na ostrym dyżurze - wyniki perfekcyjne. Boję się o trzustkę. Diagnoza lekarza - nerwica.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Witam!
Uczucie kłucia w klatce piersiowej, braku powietrza i kuli w gardle to rzeczywiście objawy typowe dla zaburzeń nerwicowych. Diagnozę potwierdza dodatkowo wykluczenie dolegliwości somatycznych. Być może w ostatnim czasie doświadczył Pan jakichś stresujących wydarzeń, które wywołały podane objawy. Radziłabym skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który pomoże Panu uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty