Bóle nóg a bóle wzrostowe

Syn często cierpi na ból nóg. Potrafi się w nocy kilka razy obudzić z powodu bólu. Bóle nóg objawiają się u niego od kilku lat, jednak obecnie się nasiliły ze swą częstotliwością. Syn ma lat 11,5. Lekarze nie wypowiadają się w żaden wiążący sposób, insynuują że to być może bóle wzrostowe, ale żadnych badań nie zlecają. Co powinniśmy zrobić gdzie się udać w poszukiwaniu rozwiązania problemu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Potencjalnych przyczyn opisanych dolegliwości bólowych może być wiele, w tym oczywiście najbardziej prawdopodobne są przyczyny kostno-stawowe. Zdecydowanie Pani syn powinien mieć wykonane szczegółowe badania, w tym podstawowe badania laboratoryjne oraz RTG kości. Sugeruję zatem konsultację ortopedyczną. To specjalista ortopeda powinien bowiem pokierować dalszym postępowaniem.