Bóle obojczykowo-mostkowe i zgrubienie kości a przeciążenie

witam od kad dzwigałam córke a jestem szczupła doszło do boli w okolicy obojczykowo mostkowym tam pojawiło sie zgrubienie kosc jakby wystaje ale przy dotyku juz nie boli czy to mogło byc od przeciązenia?

Witam,
powyższe objawy mogą świadczyć o niestabilności stawu mostkowo-obojczykowego. Ból najprawdopodobniej będzie się utrzymywał do momentu zaprzestania dźwigania dziecka.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog