Bóle oczu i nietolerancja światła

Co zrobić gdy po silnym oparzeniu słonecznym powiek kilka lat temu po którym wystąpiły pęcherze i strupy moje powieki i oczy nie tolerują nawet najmniejszej dawki światła słonecznego?Po pewnym czasie wystąpiła nietolerancja światła sztucznego.Wszystko razi ,oczy bolą ,są czerwone powieki,gałka ,spojówki.Od dłuższego czasu szkodzi też ciepła para wodna która powoduje ból powiek ,opuchnięcie i jakby oparzenie.Lekarze przepisują maści sterydowe ,które nie pomagają i żyć się nie da.Błagam o poradę.

Dalsza opieka możliwa u okulisty po dokładnej ocenie stanu aparatu ocznego oraz gałki ocznej.