Bóle palców po pracy jako lakierniczy

dzień dobry od 2 m-cy pracuje jako lakiernik pistolet lakierniczy trzymam trzema palcami kciukiem, serdecznym i małym i bolą mnie dwa palce serdeczny i mały co to może być. odczuwam drętwienie i ból a na zgięciach tych palców po wstaniu rano dochodzi tak jakby do przeskakiwania w stawie ale po rozruszaniu palców przechodzi cz powinienem udać się z tym do specjalisty czy jeszcze poczekać bo może to ustanie gdy nabiorę wprawy w malowaniu pistoletem lakierniczym.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ze względu na specyficzne ustawieni dłoni podczas pracy moze dochodzić do ucisku nerwów lub przykurczów. Jeżeli w najbliższym czasie dolegliwości nie będą ustepowały proszę udać się do ortopedy lub neurologa.
Pozdrawiam