Bóle palców u dłoni utrudniające funkcjonowanie

Witam, od 6 miesięcy odczuwam ból lewej dłoni a dokładnie palców. Dziwne uczucie sztywności, ucisku nie pozwala na swobodne zginanie palców, zaciskanie dłoni. Od paru tygodni ból się nasila, utrudnia mi to normalne funkcjonowanie. Przedmioty czasami wypadają mi z ręki. Dodam że jestem młodą osobą, mam 21 lat. Choruję jedynie na kamicę układu moczowego. Proszę napisać co to może być, gdzie się udać i jakie badania wykonać ?

Podała Pani zbyt mało danych by można było spróbować postawić diagnozę.

Najczęściej ból palców dłoni a szczególnie I-III spowodowany jest zespołem cieśni kanału nadgarstka.
Proponuję wykonać badanie usg nadgarstka. Z innych badań może być pomocne badanie ENG, rtg nadgarstka, niektóre badania biochemiczne i wiele innych w zależności od potrzeby...
Ponieważ nie ma postawionej diagnozy trudno sugerować specjalistę; może to być neurolog, ortopeda, reumatolog itd.