Bóle paznokci u stóp

Witam. Od kilkuctygodni, około miesiąc bolą mnie pierwsze Duze paznokcie u stop. Ból wyglada jakby mi cos wgniatalo paznokcie do skory na całej powierzchni. Po zmyciu ciemnego lakieru z paznokci zauważyłam na nich zmiany. Pod paznokciami zrobiły sie jakby siniaki. Nie doznałam żadnej kontuzji ani nic takiego. Buty rownież są dobre. Czego moze to byc przyczyna ? Prosze o pomoc

Zazwyczaj przyczyną takich stanów jest ucisk. Wąski przód buta i wysoki obcas przenoszą siłę nacisku na przód stopy. Proszę stanąć bosą stopą na kartce papieru i obrysować kształt ołówkiem. Potem na tym rysunku postawić but. Jeśli rysunek wystaje spod buta, trzeba kupić nowe buty. Płaski obcas i szeroki przód to lekarstwo na Pani problem.

Możliwe że nosiła Pani zbyt wąskie, ciasne obuwie i doszło do urazu, być może do wrastania paznokcia lub paznokcie mogą być za długie i nieprawidłowo obcięte. Proszę zgłosić się do podologa na konsultację.