Bóle pleców i naprzemienny ból nóg

bola plecy i nogi raz jedna raz druga prosze o interpretacje wynik rezonansu. intesywnosc sygnału z krazka miedzykregowego l4l5w obrazach t2 nieprawidłowa zmiany kanału kreg.16mm degeneratywne w nim.Szerokopodstawne uwypuklenie krazka miedzykr.l4l5z uciskiem worka oponowego bez ucisku na strukt.nerwowe.l4l5 szerokopodstawne uwypuklenie kraz.miedz.z wpukleniem sie krazka do otworów miedz.kreg.z uciskiem przedniej pow.worka oponowego i uciskiem korzeni nerwowych w otworach obustronnie wym.strzał

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidoczniona w MR zmiana na poziomie 4 i 5 kręgu lędźwiowego - uwypuklenie krążka międzykręgowego, które uciska worek oponowy oraz korzenie nerwowe jest odpowiedzialna za pana ból pleców oraz nóg. Proszę z wynikiem badania udać się do neurologa, który zaordynuje odpowiednie leczenie, rehabilitacje czy zabiegi fizjoterapeutyczne.
Pozdrawiam