Bóle po usunięciu macicy przez powłoki brzuszne

Jestem 6 dni po usunięciu macicy przez powłoki brzuszne. Jaki rodzaj bólu mogę uznać za normę , a co powinno mnie niepokoić. Uprzedzam , że jedyną informację jaką otrzymałam to - myć się 2x dziennie. Na karcie wypisu żadnej informacji

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niepokoić powinien przede wszystkim ból promieniujący do góry brzucha, powiązany z gorączką, znacznym obrzękiem operowanej okolicy, wydzieliną z rany lub z dróg rodnych. Mniej więcej w 7-9 dobie ma miejsce wizyta kontrolna - zdjęcie szwów - wtedy można też wyjaśnić ew. wątpliwości z ginekologiem.