Jak pielęgnować ranę i zmniejszyć obrzęk po operacji przepukliny brzusznej?

Dzień dobry ;) mam pytanie jak najlepiej pielęgnowąć ranę i zmniejszyć jej obrzek po operacji przepukliny brzusznej ? rana nie jest duża. Czekam na odpowiedź :) pozdrawiam :)

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - kilka sposobów:
1. Altacet żel - wcierać po każdej kąpieli
2. Prysznic + mycie rany zwykłym mydłem 2x dz.
3. można też, jeżeli nie daje dolegliwosci - nie przejmowąć się - za kilka tygodni obrzęk sam minie.
Pozdrawiam serdecznie = dr n.med. Wojciech Kawiorski,specjalista chirurg

To chirurg ,który operował powinien dać Panu wskazówki!!! Proszę zwrócić się do niego!!! Ja nie znam zakresu operacji,jej przebiegu oraz efektu końcowego!!! - jak więc mogę poradzić cokolwiek nie widząc pacjenta??????? zż