Bóle podbrzusza i krwawienie przy stosowaniu Naraya Plus

Witam. Mam 20 lat i aktualnie biorę pierwsze opakowanie środków antykoncepcyjnych Naraya Plus. Jestem przy trzeciej tabletce placebo i dalej nie dostałam krwawienia. Mam bóle w dole brzucha. Czym może być to spowodowane? Tabletki różowe brałam regularnie od te samej porze codziennie. Jestem aktywna seksualnie. Czy brak okresu może oznaczać ciążę, czy też jest to reakcja mojego organizmu na tabletki antykoncepcyjne, które zażywam po raz pierwszy w życiu? Serdecznie pozdrawiam!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W Opisanej sytuacji powinna Pani cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie wystąpi do końca opakowania to warto wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.