Bóle podbrzusza od trzech tygodni a zapalenie pochwy

Witam, od trzech tygodni mam bóle podbrzusza. Zapobiegawczo po 14 dniach od stosunku zrobiłam test ciążowy(wynik negatywny), byłam również u ginekologa i stwierdził zapalenie pochwy. Dostałam tabletki dopochwowe jednak objawy nie minęły. Okres otrzymałam planowo, normalny ( nie jakieś plamienia). Moje pytanie brzmi, czy oznacza to, że po prostu leki mi nie pomogły i czy istnieje ryzyko, że jednak jestem w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest bardzo niskie, w celu jej wykluczenia sugerowałabym jednak powtórzenie testu ciążowego. A propos infekcji... Jeśli objawy nie ustąpiły, sugeruję powtórną konsultację ze specjalistą ginekologiem.