Bóle stawów biodrowych i wynik RTG
Witam.od około pół roku bardzo bolą mnie stawy biodrowe,brałam już leki przeciwbólowe i stosowałam różne maści ale nic mi nie pomaga.Dzisiaj odebrałam wynik z prześwietlenia rtg,i wyszło że jest nieznaczne zaostrzenie brzegów stropów panewek obu st.biodrowych.-co to znaczy?Dodam że chodziłam również na rehabilitację i nic to nie dało ,a boli coraz gorzej że chodzić nie mogę.POZDRAWIAM.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Taki wynik może oznaczać zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego. Wskazane byłoby skontaktowanie się z lekarzem ortopedą celem oceny zdjęcia i ewentualnego dalszego leczenia.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda