Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle stawów i wyniki badań w kierunku boreliozy

Badanie Western Blot-ujemny IgG, ale IgG P31, OspA silnie dodatni,rumień był po ugryzieniu we wrześniu,test 09.12.2014.IgM-ujemny ,wszystkie prążki "brak reakcji",obecnie zażywam Unidox solutab,czy ten wynik coś mówi??proszę o odpowiedz,bóle grypopochodne przechodze,oraz kłucia w stawach miałem. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

W sytuacji występowania objawów klinicznych i dodatniego wyniku antygenu OspA kontynuowałbym leczenie w kierunku boreliozy, ponieważ wskazują one na aktywne zakażenie.

0

Witam. Wynik badania nie jest jednoznaczny ale może świadczyć o boreliozie. Wskazane jest powtórzenia badania za kilka tygodni po zakończeniu leczenia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy