Bóle stawów i wyniki badań w kierunku boreliozy

Badanie Western Blot-ujemny IgG, ale IgG P31, OspA silnie dodatni,rumień był po ugryzieniu we wrześniu,test 09.12.2014.IgM-ujemny ,wszystkie prążki "brak reakcji",obecnie zażywam Unidox solutab,czy ten wynik coś mówi??proszę o odpowiedz,bóle grypopochodne przechodze,oraz kłucia w stawach miałem. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

W sytuacji występowania objawów klinicznych i dodatniego wyniku antygenu OspA kontynuowałbym leczenie w kierunku boreliozy, ponieważ wskazują one na aktywne zakażenie.

Witam. Wynik badania nie jest jednoznaczny ale może świadczyć o boreliozie. Wskazane jest powtórzenia badania za kilka tygodni po zakończeniu leczenia.